top of page

Radca prawny

specjalizacje: prawo nowych technologii i Internetu, ochrona danych osobowych, prawo filmowe.

 

Radca prawny od 2013 r. przy OIRP w Poznaniu. Ukończyła prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie - Prawo Własności Intelektualnej (2019) oraz studiów podyplomowych „Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo teleinformatyczne w biznesie” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (2018).

Od 2019 r. wspólnik w firmie doradczo-szkoleniowej zajmująca się zarządzaniem PSF (professional service firms).

Pomaga prawnie biznesowi, w tym podmiotom zagranicznym. Zajmuje się sprawami gospodarczym od strony kontraktowej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności intelektualnej, gdzie zdobyła bogatą i ciekawą praktykę. Doświadczenie zdobywała w kancelariach prawnych w Polsce i za granicą, ale również jako in-house w firmie doradczo-szkoleniowej.

W ramach swojej praktyki nauczyła się, że prócz wiary we własny intelekt i możliwości, ważni są ludzie. Zwłaszcza efektywna komunikacja z nimi. Stąd jej fascynacja narzędziami psychometrycznymi umożliwiającymi identyfikowanie i lokowanie talentów w środowisku pracy.

Stypendystka rocznego programu Sokrates/Erasmus w Padwie we Włoszech (2005/2006), International Business and Trade Summer Law Program organizowanego przez Columbus School of Law Katolickiego Uniwersytetu Ameryki w Waszyngtonie posiadającego autoryzację American Bar Association (w j. angielskim) w 2007 r., stypendystka programu Leonardo w Rzymie, w ramach którego odbyła staż w Kancelarii Pavia e Ansaldo w Rzymie (2007/2008).
Prelegent podczas międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Wydział Prawa Uniwersytetu Masaryka w Brnie "Cofola Conference for Young Lawyers"  – referat w j. angielskim nt. piractwa domenowego w Polsce "Cybersquatting and resolving of domain name disputes in Poland" (2011).

Języki obce: angielski, włoski, w tym terminologia prawnicza

Katarzyna Sęk

bottom of page